Bituminės stogo dangos

Dėl paprasto montavimo ir priežiūros, ilgaamžiškumo bituminės dangos buvo ir šiandien yra geriausia hidroizoliacija plokštiesiems stogams.

Pirmą kartą stogo dangą XVII amžiuje panaudojo Švedijos vyriausybės patarėjas – Faxowi. Tai buvo popierius, kuris prikalus prie pakloto, buvo padengiamas hidroizoliaciniu produktu, gaunamu termiškai apdorojant medieną. Dėl mažo atsparumo atmosferinių veiksnių poveikiui, šio produkto buvo atsisakyta. XIX amžiaus 40 metais, karų nusiaubtoje Vokietijoje, pagamintos bituminės dangos, kurios paplito rinkoje. Naujos technologijos, atsiradusios statyboje, neaplenkė ir dangų gamintojų. Dangos tapo ilgaamžiškesnės, darbas lengvesnis ir greitesnis. 

Kiekvieno bituminių stogo dangų gamintojo asortimentą, sudaro keliolika ar keliasdešimt produktų su skirtingais rodikliais ir skirtingu įrengimo metodu. Esant didžiulei pasiūlai, problema tapo pasirinkti optimalų produktą. Net du komercinius pasiūlymus (dviejų skirtinų gamintojų) praktiškai neįmanoma palyginti (skiriasi armatūros svoris, dangos storis, pailgėjimas ir t.t.). 1 lentelėje pateikti, rinkoje esančių analogiškų (kaip teigia dangų pardavėjai), bituminių lakštinių dangų charakteristikų pavadinimai, rodikliai ir jų vertės (informacija, kuri viešai prieinama internete).

Plokščiojo stogo įrengimo kaštuose bituminė lakštinė danga sudaro tik mažą jų dalį. Įrengiant stogą, viena didžiausių klaidų - noras taupyti. Bituminės dangos  kriterijus -“mažiausia kaina“ yra klaidingas ir turėtų būti nenaudotinas.

Kokybiškas projektas – kokybiškos statybinės medžiagos – likvidi vertė.